www.dvdlipa.sk

Zľavnené produkty

Všetky zľavnené

paypal
Bathory Limitovaná dárková edice - 2CD+DVD a kniha

Bathory Limitovaná dárková edice - 2CD+DVD a kniha

Slovensko / Česko / Maďarsko / Velká Británie, 2008

Režie: Juraj Jakubisko
Hrají: Anna Friel, Karel Roden nejml., Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero,


Nedostupné

KN000018


Poštovné zadarmo pri nákupe nad 25 EUR


Informujte ma ked bude k dispozícii


1,99 € s DPH

DVD Lipa Hodnotenie: 0.0/10 (0 Hodnotení)

Limitovaná darčeková edícia Bathory: 
Okrem štandardného DVD vychádza tiež limitovaná darčeková edícia, ktorá obsahuje DVD, knihu a dve hudobné CD (doteraz nevydaný soundtrack k filmu a CD Hudba, ktorú ste vo filme nepočuli). 
Súčasťou knihy sú fotografie, texty Juraja Jakubiska a Deany Jakubiskovej, množstvo zaujímavostí, text piesne Môj Bože a herecké obsadenie. A čo nájdete na dvoch priložených CD? Na prvom je dosiaľ nevydaný soundtrack k filmu s 45 skladbami a z druhého CD si vypočujete všetky hudobné a zvukové záznamy, ktoré sa v konečnej verzii filmu neobjavili, napriek tomu sa objavili v súvislosti s jeho vznikom. 

Historický veľkofilm Juraja Jakubiska priviedol k životu krvavú legendu Čachtickej panej. Tá sa podľa povesti kúpala v krvi panien a na svojich panstvách celé roky vraždila a mučila svojich poddaných. Výpravný snímok je pätnástym celovečerným filmom Juraja Jakubiska. Ústrednou postavou je Erzsébet Báthory (1560 – 1614), u nás známa ako Alžbeta Báthory. Kým v skutočnosti bola? „Krvavou grófkou“, sadistickou vrahyňou, alebo obeťou temných intríg, ohovárania a bezprávia? Krutou, nemilosrdnou vladárkou, či zraniteľnou, osamelou vdovou, ktorej krutosť nepresiahla zvyky doby? Alebo oboje? Pohľady historikov na životný príbeh tejto kontroverznej šľachtičnej sa rozchádzajú. Poňatie jej osoby ako vraždiaceho monštra spochybňujú nové dôkazy ukazujúce kňažnú, ktorá sa vďaka svojmu bohatstvu a nezávislosti stala terčom sprisahaní ľudí, usilujúcich o jej rozsiahle majetky. Svedecké výpovede o jej krutostiach sú konfrontované s faktom, že vo svojom čachtickom sídle bola uväznená bez procesu a súdu. Režiséra Juraja Jakubiska zaujal práve tento „nový“ pohľad. 

Rolu Alžbety stvárnila britská herečka Anna Friel; ako jej manžel František Nádasdy sa predstavil Vincentr Regan (Trója; 300: Bitka pri Thermopylách); Caravaggia stvárnil Hans Matheson (Bedári, Hmly Avalonu) a štvoricu hlavných rolí uzatvára Karel Roden ako Juraj Thurzo. V ďalších úlohách uvidíme zo zahraničných hercov i Franca Nera, Bolka Polívku, Marka Vašuta, Jiřího Mádla a Lucie Vondráčkovú. Z domácich sa predstavia Monika Hilmerová, Marek Majeský či Andrej Hryc. 

Bohatá bonusová výbava Bathory: 
Film Bathory vychádza na DVD s nadštandardnou bonusovou výbavou. Na DVD nájdete v bonusoch šesť nepoužitých scén, videoklip Môj Bože (Katarína Knechtová), profil Juraja Jakubiska, film o filme, fotogalériu, trailery... V prvej z nepoužitých scén napríklad uvidíte Jiřího Korna, ktorý sa nakoniec vo filme neobjavil. Súčasťou bonusov je aj dokument o Plaváčikovi – nadácii, ktorú založili Deana a Juraj Jakubiskovci. Informácie o nadácii nájdete v ďalšej časti tohto materiálu. 

- Na príprave DVD Bathory sa podieľal aj Juraj Jakubisko osobne – napríklad je autorom grafiky obalov, pripravoval i knihu, ktorá je súčasťou limitovanej darčekovej edície. 
- Soundtrack vyjde iba ako súčasť limitovanej darčekovej edície. 
- V jednom z bonusov vystupuje Jiří Korn, ktorý sa nakoniec vo filme neobjavil. 
- Blu-ray disk sa radí k obsahovo najrozsiahlejším. Je vybavený českou a slovenskou zvukovou verziou formátu DTS Master Audio 5.1, českými a slovenskými titulkami, vrátane titulkov pre nepočujúcich a širokouhlým obrazom Full HD 1080p/24 FPS (16:9), (1:2,35). 
- DVD Bathory ponúka českú a slovenskú zvukovú verziu vo formáte DD 5.1, české a slovenské titulky spolu s titulkami pre nepočujúcich a obraz 16:9. 
- BRICKBOX DIGITAL MEDIA s.r.o., ktorý DVD a Blu-rax Bathory realizoval, je prvý licencovaný Blu-ray partner v strednej a východnej Európe. 
- Film Bathory videlo v českých a slovenských kinách viac než 1 360 000 divákov 
- Titulná pieseň Môj Bože patrila medzi päticu najhranejších hitov v rádiách. Jej autorom je hudobný skladateľ Jan Jirásek. Vo svojom hudobnom aranžmáne ju naspievala slovenská speváčka Katarína Knechtová. Videoklip natočil režisér Juraj Jakubisko. 
- Britská herečka Anna Friel sa do svojej roly vžila až tak, že pri natáčaní jednej ohnivej scény takmer zhorela. 
- Grófka Erzsébet Báthory je uvedená v Guinnessovej knihe rekordov ako najväčšia vrahyňa všetkých čias.
ParametreRežie: Juraj Jakubisko 
Hrají: Karel Roden, Franco Nero, Anna Friel, Hans Matheson, Deana Horváthová, Antony Byrne, Eva Elsnerová, Jiří Korn, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Jan Vlasák, Boleslav Polívka, Jaromír Nosek, Marek Vašut, Jiří Krytinář, Zdeněk Podhůrský, Ladislav Ondřej, Petr Jákl

Features: (bonusy)
Bonusy na DVD Bathory: 
- Profil Juraje Jakubiska 
- Film o filmu 
- Co jste ve filmu neviděli (šest nepoužitých scén): • Kronikář – původní info filmu (Jiří Korn) • Příchod Merisiho na hrad • Merisi maluje děti ve vesnici • Thurzo uplácí Turky • Návštěva u Ctiborové • Mučírna 
- Fotogalerie: • fotografie z filmu • fotografie z natáčení filmu • fotografie z natáčení videoklipu Videoklip Môj Bože (Katarína Knechtová) 
- Trailery 
- Kompletní nabídku filmů od Jakubiska filmu 
- Nadace Plaváček - dokument o nadaci Juraje a Deany Jakubiskových 

Kniha: 
- Fotografie 
- texty Juraje Jakubiska a Deany Jakubiskové 
- zajímavosti 
- text písně Môj Bože 
- představení herců 

Soundtrack z filmu na CD 
Co jste ve filmu neslyšeli na CD
Audio: český 5.1 , slovenský 5.1
Titulky: české , slovenské

  • Obal Kolekcia
  • Médium DVD

Účtovanie poštovného a balného

V rámci Slovenskej republiky:

    1.    DOBIERKA - POŠTOVNÉ + BALNÉ 3,50€ (Slovenská pošta)

    2.    DOBIERKA - POŠTOVNÉ + BALNÉ 3,50 € (GLS - Kuriér)

           Pri nákupe nad 49 € poštovné + balné zadarmo cez Slovenskú Poštu (platí len pre Slovenskú republiku)

           Pri nákupe nad 45 € poštovné + balné zadarmo cez GLS Kuríer (platí len pre Slovenskú republiku)

    3.    osobný odber v DVD požičovňa LIPA, Fatranská 1 949 10 NITRA, 0 €

V rámci Českej republiky: 

    1.    platba PLATOBNOU KARTOU 

            POŠTOVNÉ + BALNÉ 8 € (GLS Kuríer)

 Zahraničie:

    1.    platba PLATOBNOU KARTOU

           Európa - 23 € (poštovné + balné) (Slovenská pošta)

           Ostatné štáty sveta - 33 € (poštovné + balné) (Slovenská pošta)

 

Ak kupujúci z ľubovoľných dôvodov neprevezme zásielku, je povinný uhradiť vzniknutú škodu (poštovné a balné).

Údaje účtu DVD LIPA s.r.o.

Tatra Banka
číslo účtu : 2923830925/1100
IBAN kód : IBAN SK18 1100 0000 0029 2383 0925

SWIFT (BIC) :  TATR SK BX


PLATBY NA ČESKÝ ÚČET

Fio Banka
číslo účtu : 2400750918/2010
IBAN kód CZ24 2010 0000 0075 0918

SWIFT (BIC) :  FIOBCZPPXXX

Doručenie

O každom odoslaní tovaru budete informovaní e-mailom.
 Pokiaľ obdržíte od nás info-mail, že Vám bol tovar odoslaný, ale vy ho v priebehu nasledujúcicmoh 2-7 pracovných dní (zahraničie 7-14 dní) z pošty neobdržíte, čo najskôr nás

prosím kontaktujte na čísle 00421 907 566 823

respektíve e-mailom na eshop@dvdlipa.sk

-Ak si zákazník objedná viac druhov tovaru a niektorý z nich je očakávaný a nie je na sklade, zásielka sa pripraví a pošle až po dodaní všetkých tovarov na objednávke, ak sa nedohodne inak. 

Potvrdíme Vám odoslanie zásielky a poskytneme podacie číslo nedodanej zásielky, ktorú si potom môžete vyžiadať na príslušnom oddelení Vašej pošty. Môže sa stať, že pošta nedoručí adresátovi oznámenie o zásielke a potom ju ako nevyžiadanú vráti späť odosielateľovi.Momentálne žiadne recenzie zákazníkov.

Len registrovaní užívatelia môžu pridať recenziu, pre pridanie recenzie sa musíte prihlásiť.